Wojna Starych Bogów

Po tym jak Starzy Bogowie powołali do życia orków najbardziej radykalni śród nich nałożyli na ich członków tej rasy eteryczne okowy, uniemożliwiające im tkanie magii i tym samym ostatecznie upodobnili śmiertelnych do bydła, z którego mogliby czerpać energię.

Śmiertelnicy zaczęli się buntować, najpierw wybuchały zamieszki później zaczęła się partyzantka dochodziło do coraz większych bitew między śmiertelnikami zastraszonymi przez Starych Bogów i tymi walczącymi o wolność. Zdarzało się też, że ginęli sami Starzy Bogowie choć umierały jedynie ich ciała.

Powstało wtedy wiele zaklęć o przeznaczeniu bojowym. Jednym z nich była klątwa teriantropii, która została klątwą głównie z uwagi na swoje niedopracowanie.

Ostatecznie w wyniku dobrze zaplanowanego spisku śmiertelnicy przejęli Xintar. Dopiero wtedy Starzy Bogowie wzięli zagrożenie na poważnie i zamierzali udeżyć z całą siłą na niepusłuszny im lud. Zabić wszystkich i rozpocząć hodowlę od nowa.

Sirion świadom ogromu zniszczeń jaki się dokonał i jaki miał się jeszcze dokonać podjął decyzję o pomocy śmiertelnym. Już wcześniej stworzył i udostępniał swoim braciom ciała, w których mieli żyć, a kiedy zobaczył, że wojna jest nieunikniona, przestałem się nimi dzielić.

Sirion zaczął prace nad stworzeniem o wiele potężniejszego ciała. Nie miałem dość mocy, żeby je przejąć. Postanowi poświęcić całą swoją esencję na stworzenie potężnego, pięciostopniowego zaklęcia, które później nazwano Pięcioma Darami Siriona.

1. Powołał do życia swojego syna, Fireona, jako obrońcę tego świata.

2. Uczynił z części siebie niezniszczalną srebrną ciecz – Łzy Siriona, które miała zostać pancerzem dla Fireona.

3. Stworzył Ostrze Kresu, które może pochłaniać duszę istoty, którą zrani więzić ją na wieki, by jego właściel mógł czerpać z niej moc.

4. Rozszczepił kulisty świat na 3 płaszczyznyAyrte, Daem i Blaynor.

5. Tchnął życie w ciała, które wcześniej przygotowywał dla Starych Bogów i powołał do zycia rasę aidiunów, która miała służyć Fireonowi.

Pierwszy Strażnik poprowadził aidiunów do Xintaru i dzięki jego pomocy obrońcy utrzymali wielkie miasto.

Później Fireon powoływał do życia kolejnych Opiekunów i tym samym przechyliwszy zwycięstwa na swoją stronę. Po latach długiej i krwawej wojny, a także tropienia ukrywających się wrogów, Staży Bogowie stali się już tylko wspomnieniem zasilającym Ostrze Kresu.