Sinvall

Sinvall został stworzony przez Fireona, jako bóg Opiekun Mrozu.

Narodził się z już kompletną wiedzą o świecie, Starych Bogach i działaniu magii (choć do zrozumienia konkretnych czarów musiał dążyć samodzielnie), a także z pełnym zrozumieniem swojej domeny.

Po zakończeniu Wojny Starych Bogów wraz z większością Opiekunów osiadł w Fariovar w Daem. Czasami, w szczególnie mroźne zimy, wybierał się na płaszczyznę Ayrte, by spędzać czas w chłodzie Gór Północny.

Jak większość Opiekunów, Sinvall otrzymał dwie postacie, w których może się swobodnie poruszać.

Jedną prostą, podobną do ciał elfów. Ma w niej długie płowe włosy, oraz bladą skórę i czarne, złożone z samych tylko źrenic, oczy. Zwykle nosi wtedy długą błękitną szatę.

Druga jego forma jest formą boską. Jego kształty stają się w niej ostrzejsze, a ciało ustępuje miejsca lodowi. W tej formie Sinvall może bez problemu zmieniać własny kształt, a także tworzyć dowolne ilości lodu.

Sinvall jest najbardziej wycofanym ze wszystkich Opiekunów, zawsze trzymał się na uboczu.

Opiekunowie, a więc i Sinvall interweniowali w Wojnie Smoka i w Wojnie Ras (poprzez wypuszczenie na armie ludzi hord z Blaynor), zakończyli Spisek Khasiry oraz brali czynny udział po obu stronach konfliktu w trakcie Wojny Opiekunów.