Sillin

Sillin została stworzona przez Fireona, jako bogini Opiekunka Wody.

Narodziła się z już kompletną wiedzą o świecie, Starych Bogach i działaniu magii (choć do zrozumienia konkretnych czarów musiała dążyć samodzielnie), a także z pełnym zrozumieniem swojej domeny.

Po zakończeniu Wojny Starych Bogów Pierwszy Strażnik nakazał jej osiąść w morzach w Ayrte jako ich władczyni. Sillin usłuchała, a zasiedlające morza nagi wzniosły dla niej pałac w podwodnym mieście Fenbear.

W przeciwieństwie do większości pozostałych Opiekunów, Sillin otrzymała niejako trzy postacie, w których może się swobodnie poruszać.

W swojej najprostszej postaci jej ciało przypomina ciała elfów. Jest skóra jest dość jasna, włosy długie i blond, a oczy czarne, złożone wyłącznie źrenic.

Druga jej forma jest odmienna od postaci wszystkich innych Opiekunów. Od pierwszej jej postaci, różni się głównie ogonem o błękitnej łusce, wyposażonym w poziomą płetwę, który zastępuje nogi. (To ze względu na tą jej postać powstały legendy o pięknych syrenach).

Jej trzecia forma jest formą boską. Jej kształty rozmywają się, a ciało zastępuje woda. W tej formie Sillin może bez problemu zmieniać własny kształt, a także tworzyć dowolne ilości wody.

Opiekunowie, a więc i Sillin, interweniowali w Wojnie Smoka i w Wojnie Ras (poprzez wypuszczenie na armie ludzi hord z Blaynor), zakończyli Spisek Khasiry oraz brali czynny udział po obu stronach konfliktu w trakcie Wojny Opiekunów.