Rauxs

Rauxs został stworzony przez Fireona, jako pierwszy z "drugiego pokolenia" bogów Opiekunów.

Narodził się jako Opiekun (choć nie posiada własnej domeny – podobnie jak Fireon) z już kompletną wiedzą o świecie, Starych Bogach i działaniu magii (choć do zrozumienia konkretnych czarów musiał dążyć samodzielnie).

Fireon stworzył Rauxsa, nie dlatego że chciał oddać mu pod opiekę jakiś aspekt świata, ale po to by był mu bratem, kimś z kim mógłby podzielić się odpowiedzialnością.

Po zakończeniu Wojny Starych Bogów wraz z większością Opiekunów Rauxs osiadł w Fariovar w Daem.

Jak większość Opiekunów, Rauxs otrzymał dwie postacie, w których może się swobodnie poruszać.

Jedną prostą, podobną do ciał elfów. Ma w niej długie kruczoczarne włosy, jasną kremową skórę i czarne, złożone z samych tylko źrenic, oczy. Zwykle nosi wtedy długą czarną szatę.

Druga jego forma jest formą boską. Sam Fireon do końca nie wie co dzieje się wtedy z ciałem Rauxsa, ale stworzył mu je na podobieństwo własnej boskiej postaci. Ciało Rauxsa staje się wtedy większe, a jego kształty bardziej kanciaste i nieregularne, tak jakby nosił na sobie futurystyczną zbroję. W tym stanie jego skóra przestaje przypominać skórę, a wygląda raczej jak ciemny, a miejscami czarny, metal. Ponad to forma ta może niemal bez udziału myśli właściciela przejść ze stanu materialnego w eteryczny, a co za tym idzie przenikać przez ciała stałe.

W trakcie lat pokoju Rauxs wspierał Fireona w rządzeniu płaszczyznami.

Opiekunowie, a więc i Rauxs, interweniowali w Wojnie Smoka i w Wojnie Ras (poprzez wypuszczenie na armie ludzi hord z Blaynor), zakończyli Spisek Khasiry oraz brali czynny udział po obu stronach konfliktu w trakcie Wojny Opiekunów (przyczym ta ostatnia wybuchła właśnie ze względu na to, że Rauxs zdradził swojego brata).