Ragzog

Ork urodzony 23 sierpnia 1206 roku po nadejściu Smoka.

Obecnie walczy Wielkim Toporem Wodzów. Nosi skurzany pancerz zszyty z futrem wilka. Nosi długie czarne włosy przetykane siwizną i krótko przystrzyżoną brodę. Ma czarnego ornitoquara imieniem Czarny Wilk oraz północnego wilka zwanego Nocnym Łowcą.

Przez pierwsze lata życia wiód żywot łupieżcy, później podróżował jako gladiator między miastami ludzi. W końcu dołączył do Gildii Posłańców.

Dopiero mając trzydzieści lat udał się do Agush-taru. Zobaczywszy potęgę magii Duchów Klanów postanowił tam zostać.

Przyjął go Klan Północnego Wilka. Pozwolono mu rozpocząć szkolenia szamańskie, jeśli sam oswoi dorosłego wilka, co udało mi się z niemałym trudem, zwłaszcza, że spośród osieroconych przez właścicieli wilków wybrał właśnie Nocnego Łowcę – największego, najsilniejszego i najbardziej nieufnego.

W domu szamanów dowiedział się, że jego pradziad, Korzag, był pierwszym przywódcą wszystkich wolnych orków, Wódzem Wszystkich Klanów. Postanowił pójść w jego ślady.

Zaraz po śmierci herszta Klanu Północnego Wilka Ragzog wywalczył sobie jego pozycję. Później zdobył też tytuł Pierwszego z Hersztów, a przez kolejne lata zrozumiał w pełni politykę między hersztami i zgniliznę jaka toczy jego naród.

Zrozumiał, że realna władza (a przez nią możliwość naprawy państwa) jest wśród orków związana jedynie z tytułem Wodza Wszystkich Klanów i ze wszystkich siły starał się go zdobyć.

Uczestniczył w Wojnie Opiekunów, na początku której, z pomocą Fireona i Duchów Klanów, został ostatecznie Wodzem Wszystkich Klanów.