Ostrze Kresu

Ostrze Kresu jest runiczną bronią stworzoną przez Siriona, w ramach tkania zaklęcia Pięciu Darów, jako broń dla jego syna, Fireona.

Od chwili stworzenia Ostrza Kresu posiada ono konkretny zestaw cech, których nikt, wliczając w to Pierwszego Strażnika, nie ośmielił się zmienić, niezależnie od tego czy wszystkie one były praktyczne.

Miecz ten niemal w caóości wykonany jest z jednego metalu, któy specjalnie na tą okoliczność stworzył Sirion, jedynymi wyjątkami są dwa błękitne kryształy ogniskujące moc Ostrza.

Po obu stronach obusiecznej klinki ciągną się po dwa rzędy wgłębień ułożonych w runy. Jeden stanowił odbicie lustrzane drugiego. Z wgłębień tych w ostrzu sączy się błękitna energia.

Środek jelca zdobi pięknie oszlifowany kryształ wielkości pięści.

Oba końce gardy składały się z zaokrąglonych do wewnątrz półksiężyców. Na rękojeść miecza, tak jak i reszta Ostrza, jest metalowa jednak całą jej powierzchnię pokrywają drobne kolce skierowane w stronę sztychu, które zapewniają pewny chwyt.

Głowice miecza stanowił duży niebieski kryształ, który zachowując zasady narzucone przez oś symetrii, biegnąc wzdłuż centrum całego miecza, ma kształt bryły pełnej kolców skierównych w stronę przeciwną do sztychu. Ułożenie tych kolców sprawia wrażenie chaotycznego jednak prócz zachowanej symetrii zachowują one porządek pod względem wielkości. Część bryły najbliższą rękojeści, a więc jej spód, zdobią największe kolce, nieco mniejsze, ale nadal spore, kolce prowadzą z boków bryły natomiast wierzch bryły pokrywają bardzo małe kolce. Sama bryła przenika się z boskim metalem w miejscu łączenia, tak jak dwa powoli mieszające się płyny.

Magia Ostrza Kresu w znacznej mierze pochodzi z jego natury, a nie run zawartych na jego powierzchni, jednak pełnia jego właściwości pochodzi właśnie ze relacji wewnętrznej magii Ostrza i run na nim zawartych.

Moc ostrza polega głónie na zdolności wchłonięcia do swojego wnętrza duszy istoty, której ciało śmiertelnie przebiło, jednak równie ważnym jeśli nie ważniejszym jest to, że Ostrze pozwala korzystać swojemu właścicielowi z energii produkowanej przez uwięzione w nim dusze. Dodatkowo Ostrze posiada zdolność do przebicia każdego, najtwardszego nawet, materiału.