Ogry

To rasa potężnych istot mierzących od 8 do nawet 15 stóp wzrostu. Ich skóra może być szara albo też mieć jasny, kremowy odcień. Mają duże, mocne szczęki. To samo tyczy się ich zębów, wszczególnie wielkie są ich kły które niczym u dzików nie mieszczą się w paszczy. Wydają się grube i ociężałe jednak w rzeczywistości to nie tłuszcz pokrywa ich ciała, a bardzo nieuporządkowane mięśnie.

Nie są zbyt inteligentne – w znacznej części są bardzo głupie. Mimo to niektóre ich samice, zwane matorami, potrafią korzystać z magii związanej z ziemią. Znają proste zaklęcia i przy odpowiednim skupieniu potrafią ukierunkować energię swojego ciała w formę czaru.

Zaszczytu rozpoczęcia nauk magii u pełnoprawnych mator dostępują jedynie najstarsze samice.

Właśnie ze względu na prostotę tego ludu i jego przywiązanie do ziemi sprzyja im Opiekun Ziemi.,

Podobnie jak u orków, ich kultura fetuje siłę.

Przeciętny ogr umrze za starości wkrótce po osiągnięciu wieku 200 lat. Natomiast ciąża trwa u nich w okolicach 15 miesięcy.

Od czasu Wojny Ras ogry uważają, że inne rasy powinny być wzięte pod ich "opiekę". Od tamtej pory nazywają swój lud Stadem.

Bezpośrednio po Wojnie Ras ogry sprzymierzyły się z orkami tworząc Wielkie Stado, jednak w końcu orkowie zerwali  niekorzystne dla nich porozumienie.

Obecnie ogry żyją w kraju Kirman-Qu, gdzie jako jedyni zpośród śmiertelnych hodują stada gaurów, która dla nich tych olbrzymów wcale nie są już takie wielkie.