Nagi

Na tle innych ras nagi są bardzo zróżnicowane wewnętrznie (o wiele bardziej od ludzi). Różnią się od siebie rozmiarami, kolorem łusek a nawet kształtem płetw, niemniej na podstawie ich budowy można je bezbłędnie jako członków tej rasy.

Nagi przeważnie żyją w głębinach choć nie straszne im opuszczanie wody, gdyż posiadają one zarówno skrzela jak i płuca.

Od pasa w górę ciała nag wyglądają jak ciała pozostałych istot rozumnych (za wyjątkiem smoków) – są  humanoidalne, jednak od pasa w dół nagi nie posiadają nóg, a w ich miejscu znajduje się potężny, 3/4 razy dłuższy od reszty ciała, ogon.

Skórę na ciele nag zastępuje łuska, a ich wyglądają raczej jak krótkie pyski. Oczy nag podobnie jak u elfów są jednokolorowe, pozbawione białek czy źrenicy, a światło które na nie pada dociera do wnętrza oka przez miliardy mikroskopijnych szczelinek w tęczówce. Prócz tego większość nag posiada płetwy, rozmieszczone symetrycznie po obu stronach ciała, które to są rozpięte na różnej wielkości, ostrych kolcach.

Rozmnażanie się nagów jest procesem dwustopniowym. Najpierw w trakcie stosunku samca z samicą musi dojść do zapłodnienia ikry w narządach rodnych samicy, a następnie zapłodniona ikra musi przez kilka tygodni rozwijać się w ciele matki, by ostatecznie zostać złożona w ciepłym i bezpiecznym miejscu na kolejne trzy miesiące.

Dzieci nag w początkowej fazie rozwoju są długości ludzkich niemowląt i znacznie od nich węższe, dlatego wymagają stałej opieki rodziców.

Tymczasem dorosłe nagi mogą osiągnąć nawet 30 stóp długości.

Najstarsze z nag dożywają 600 lat.

Nagi posiadają znaczne pokłady energii produkowanej przez ich ciała.

Wydawać by się mogło, że pod wodą jest ona bez użyteczna dla wszystkich, którzy nie znają magii w formie wyższej, jednak zważywszy na to, że rzucanie zaklęć wymaga jedynie "wyraźnego pomyślenia" odpowiednich słów, nagi mogą korzystać z nawet z zaklęć. Oczywiście o ile zostały ich nauczone na powierzchni – w poprawnej wymowie.

Między sobą nagi komunikują się w swoim własnym dialekcie, składającym się z dźwięków, które nie mają odpowiedników w powszechnej mowie. Jedynie nieliczne z nag znają język, którym posługują się mieszkańcy powierzchni.

Po Wojnie Starych Bogów nagi wybudowały pod wodą miasto Fenbear w darze dla Opiekunki Wody. Wiele z nich obecnie żyje w tym miejscu, jednak poza tym jednym wyjątkiem przedstawiciele tej rasy nie są skorzy do budowania dużych osiedli.

Zdarza się, że nagi napadają na, pływające po ich wodach, statki, jednak rzadko uczestniczą w wojnach toczonych na powierzchni. Jedynymi wyjątkami od tej reguły była Wojna Starych Bogów i Wojna Opiekunów.