Gatantrop

Istnienie gatantropów jest bezpośrednim następstwem istnienia klątwy teriantropii, a konkretnie jej odmiany nazywanej gatantropią.

Zostać nimi mogą wszyscy śmiertelnicy za wyjątkiem nag (ze względu na to, że zbyt różnią się od innych ras, by można było je objąć tym samym) i orków (ze względu na okowy nałożone na ich umysły przez Starych Bogów, które uniemożliwiają im kontakt bezpośredni z magią).

Po otrzymaniu klątwy gatantrop dostosować swój fizyczny kształt do jednej z 4 form teriantropicznych.

Pierwszostopniowa forma jest najbardziej zbliżona do ciała gatantropa sprzed otrzymania klątwy. Wygląd jest identyczny, a jedyną różnicą są nieco wyostrzone zmysły, a także siła i refleks.

Drugostopniowa forma różni się od niej tym, że ciało przeklętego w znacznej mierze pokrywa sierść, a paznokcie zaczynają przypominać pazury. Do tego wyostrzone zmysły stają na niemal zwierzęcym poziomie tak jak i siła oraz refleks. Ponad to (nie licząc elfów, u których źrenice nie występują)  źrenice savrantropów stają się pionowymi szparkami.

Trzeciostopniowa forma pod kątem wyglądu różni się już znacząco od wcześniejszych. Mięśnie, tak jak i kości, znacząco powiększają swoją objętość, w skutek czego gatantrop staje się zwyczajnie znacznie większy i silniejszy. Sierść pokrywa całe ciało. Twarz rozciąga się na podobieństwo pyska, u dłoni pojawiają się prawdziwe pazury, a kręgosłup wydłuża się i tworzy długi, koci ogon.

Postać czwartostopniowa jest najdzikszą z postaci. Przybierając ją gatantrop traci humanoidalne kształty, na rzecz wielkiej niczym gaur formy zwierzęcia, z którym jest związany.

Przybranie formy 1 i 4 jest trudne, a zazwyczaj nawet nie osiągalne dla większości teriantropów.

Ponad to obłożeni klątwą mają poważne problemy z korzystaniem z magii. Co prawda energia wytwarzana przez ich ciała jest o wiele większa niż przed przyjęciem klątwy, jednak ich moc jest dzika i trudna do kontrolowania.

Gatantropi występują wśród teriantropów niemal równie często jak lykantropi.

Gatantropi, tak jak i pozostali teriantropi, są uniwersalnymi dawcami krwi. Ponadto krew gatantropa przyśpiesza tempo regenracji tkanek biorcy.