Fintalg

Fintalgi to potwory stojące na szczycie łańcuch pokarmowego w Blaynor.

Ich budowa przywodzi na myśl ciała węży, jednak mają one różną proporcję średnicy tułowia do jego długości – u fintalgów jest to 1 do 14.

Dorosłe osobniki osiągają długość ponad 500 stóp i średnice blisko 50 stóp.

Skórę fintalgów zastępuje, złożony z sakry, egzoszkielet. Mimo to posiadają one również endoszkielet, dzięki któremu sakra nie musi pełnić funkcji rusztowania ciała, a więc i nie spowalnia ruchów bestii. Sama substancja pokrywająca ciała fintalgów przybiera kształ nierównej, chropowatej powierzchni pełnej dużych, ostrych wypustek.

Fintalgi posiadają zestaw 3 par fioletowych oczu, z których każda para jest większa od poprzedniej (licząc od krańca szczęki).

Fintalgi, podobnie jak ich dzieci, mają rozdwojoną dolną szczękę.

Fintalgi mogą zakopywać się w ziemi choć nie jest to dla nich tak łatwe jak w przypadku krulgów.

Fintalgi są z natury samotnikami, a dorosłe osobniki zazwyczaj omijają się z daleka. One same żywią się wszystkimi pozostałymi członkami blaynorskiej fauny.

Fintalgi są bezpłciowe. Mimo to raz do roku każdy fintalg zagrzebuje się w ziemi na cały miesiąc. Kiedy znów pojawia się na powierzchni, rodzi się legion nowych bestii – lakorów, hashtarów i zraglów. Na świat przychodzi wtedy również kilka fintalgów, jednak z nowo narodzonych potworów przeżywają tylko te, które jak najszybciej się od niej oddalą, a bardzo rzadko udaje się to samym niezgrabnym fintalgom, dlatego jednocześnie żyje tylko kilku przedstawicieli tego gatunku.

Fintalgi mogą być kontrolowane tylko przez najpotężniejsze wampiry.

Tak jak ich krewniacy, fintalgi nie potrzebują pić wody. Wystarcza im krew.