Feroun

Feroun został stworzony przez Fireona, jako bóg Opiekunka Zwierząt.

Od jego domeny nazywają go również Mistrzem Dziczy.

Narodził się z już kompletną wiedzą o świecie, Starych Bogach i działaniu magii (choć do zrozumienia konkretnych czarów musiał dążyć samodzielnie), a także z pełnym zrozumieniem swojej domeny.

Po zakończeniu Wojny Starych Bogów wraz z większością Opiekunów osiadł w Fariovar w Daem. Czasami wybierała się na płaszczyznę Ayrte, by spędzać czas w Jaskini Kresu, pogrążając się w tym czasie w głęboki sen.

W przeciwieństwie do większości pozostałych Opiekunów, Feroun otrzymał cztery postacie, w których może się swobodnie poruszać.

Formy te wyglądają niemal identycznie jak cztery stopie teriantropiczne u niedźwiedziołaków, a jedyną różnicą między nimi jest to, że Feroun w 2, 3 oraz 4 topniu przemiany jest znacznie wyższy od zwykłych teriantropów.

Unikalną zdolnością Ferouna jest zdolność do naginania pragnień wszelkich zwierząt (choć w większości nie potworów) do względem swojej woli.

Opiekunowie, a więc i Feroun, interweniowali w Wojnie Smoka i w Wojnie Ras (poprzez wypuszczenie na armie ludzi hord z Blaynor), zakończyli Spisek Khasiry oraz brali czynny udział po obu stronach konfliktu w trakcie Wojny Opiekunów.