Ferantrop

Istnienie ferantropów jest bezpośrednim następstwem istnienia klątwy teriantropii, a konkretnie jej odmiany nazywanej ferantropią.

Zostać nimi mogą wszyscy śmiertelnicy za wyjątkiem nag (ze względu na to, że zbyt różnią się od innych ras, by można było je objąć tym samym) i orków (ze względu na okowy nałożone na ich umysły przez Starych Bogów, które uniemożliwiają im kontakt bezpośredni z magią).

Po otrzymaniu klątwy ferantrop dostosować swój fizyczny kształt do jednej z 4 form teriantropicznych.

Pierwszostopniowa forma jest najbardziej zbliżona do ciała ferantropa sprzed otrzymania klątwy. Wygląd jest identyczny, a jedyną różnicą są nieco wyostrzone zmysły, a także siła i refleks.

Drugostopniowa forma różni się od niej tym, że ciało przeklętego w znacznej mierze pokrywa sierść, a paznokcie zaczynają przypominać pazury. Do tego wyostrzone zmysły stają na niemal zwierzęcym poziomie tak jak i siła oraz refleks. Ponad to (nie licząc elfów, u których źrenice nie występują)  źrenice savrantropów stają się pionowymi szparkami.

Trzeciostopniowa forma pod kątem wyglądu różni się już znacząco od wcześniejszych. Mięśnie, tak jak i kości, znacząco powiększają swoją objętość, w skutek czego ferantrop staje się zwyczajnie znacznie większy i silniejszy. Sierść pokrywa całe ciało. Twarz wydłuża się na podobieństwo pyska, a u dłoni pojawiają się prawdziwe pazury.

Postać czwartostopniowa jest najdzikszą z postaci. Przybierając ją ferantrop traci humanoidalne kształty, na rzecz wielkiej niczym gaur formy zwierzęcia, z którym jest związany.

Przybranie formy 1 i 4 jest trudne, a zazwyczaj nawet nie osiągalne dla większości teriantropów.

Ponad to obłożeni klątwą mają poważne problemy z korzystaniem z magii. Co prawda energia wytwarzana przez ich ciała jest o wiele większa niż przed przyjęciem klątwy, jednak ich moc jest dzika i trudna do kontrolowania.

Ferantropi są dość rzadką odmianą teriantropów.

Ferantropi, tak jak i pozostali teriantropi, są uniwersalnymi dawcami krwi. Ponadto krew ferantropa przyśpiesza tempo regenracji tkanek biorcy.