Elfy

Podobnie jak orkowie mierzą około 6/7 stóp. Z reguły ich ciała są smukłe, co nie ujmuje im siły niemal dorówującej sile orków. Ich skóra jest dość blada niekiedy z odcieniem zieleni.

Oczy elfów stanowią wyłącznie jednokolorowe tęczówki, w których to jednak znajdują się setki mikroskopijnych szczelin, przez które przenika światło.

Ich włosy, podobnie jak włosy wampirów, a w przeciwieństwie do włosów innych ras rozumnych , a podobnie jak u zwierząt, rosną do pewnej, naturalnej dla siebie, długości (od 1 do 2 stóp) i nawet nie obcinane nie stają się dłuższe.

Są długowieczne – jeśli nie zabije ich miecz, choroba, czy trucizna będą żyć wiecznie.

Zazwyczaj od dziecka uczone są magii natury, która zakłada manipulowanie energią wyłącznie pochodzenia zewnetrznego, a konkretnie roślinnego a w najgorszym wypadku zwierzęcego.

W znaczej częsci elfy mają talent do tkania magii, a ich doktryna kożystania z niej ma źródło w tym, że ich kultura miłuje naturę.

Elfu nie uznają monogamii, a w przypadku zajścia elfki w ciążę (trwającą w okolicach 12 miesięcy), ojca dziecka ustala się bezbłędnie za pomocą magii. 

Po Wojnie Ras elfy osiadły w puszczy od tej pory nazywanej Nasmirską. Mimo posiadania swojego państwa elfy nie zwykły osiedlać się w miastach. Wolą żyć bliżej natury, a jedynym wyjątkiem jest stolica Nasmiru, Zirnall.

Ze względu na ich miłość do natury, elfom sprzyjają Opiekunka Roślin i Opiekun Zwierząt.