Azsaar/Gafnar

Azsaar kiedyś Gafnar
Elf z królewskiego roduSavrantrop. Urodzony 12 marca 958 roku po nadejściu Smoka. Jest synem Bafralla, bratem Harvalla. Jako starszy z braci dorastał na następcę tronu. Mając niecałe 100 lat, odegrał znaczną rolę w dekonspiracji radykalnego elfiego podziemia utworzonego przez Khasire. Pewien rozwiązanie tego problem, w imieniu ojca jechał negocjować pokój z ludźmi, kiedy został zaatakowany przez bazyliszka. Gad ranił go śmiertelnie. Nieprzytomnego księcia znalazł teriantrop na służbie Pani, i zabrał do niej a ona uleczyła go nakładając na niego klątwę savrantropii i zniewoliła go.
Gafnar zabił ją i uciekł, lecz wróciwszy do domu, został wyklęty przez ojca, dlatego ponowie opuścił kraj elfów, by zostać przywódcą pozostałych teriantropów, a później bandy Opuszczonych.

Wtedy przyjął imię Azsaar nadane mu pierwotnie przez pozostałe sługi Pani, na znak odcięcia się od życia jako elfi książę. Poznał całą gromadzoną przez Panią wiedzę na temat teriantropii. Pod wpływem przeżyć związanych z otrzymaniem klątwy i przykrych słów ojca popadł w alkoholizm.
W 1178 roku podczas jednego z rajdów, znalazł w kołysce znalazł porzuconą Laurę. Adoptował ją i traktował jak córkę.