Atung

Atung został stworzony przez Fireona, jako bóg Opiekun Ziemii.

Narodził się z już kompletną wiedzą o świecie, Starych Bogach i działaniu magii (choć do zrozumienia konkretnych czarów musiał dążyć samodzielnie), a także z pełnym zrozumieniem swojej domeny.

Po zakończeniu Wojny Starych Bogów wraz z większością Opiekunów osiadł w Fariovar w Daem. Czasami wybierał się na płaszczyznę Ayrte, by odwiedzić krasnoludzkie kopalnie albo ziemie orgów.

Jak większość Opiekunów, Atung otrzymał dwie postacie, w których może się swobodnie poruszać.

Jedną prostą, podobną do ciał elfów choć jest w niej o wiele bardziej umięśniony niż pozostali Opiekunowie. Ma w niej krótkie kasztanowe włosy, oraz miedzianą skórę i czarne, złożone z samych tylko źrenic, oczy. Zwykle nosi prosty brązowy kaftan i diadem stworzony z mieszanki kruszców i kamieni (również szlachetnych), której skład zależnej od nastroju Atunga.

Druga jego forma jest formą boską. Atung staje się wtedy większy, jego kształty stają się w niej ostrzejsze, a naturalne tkanki ustępują miejsca mieszance kruszców i kamieni (również szlachetnych), której skład zależnej od nastroju Atunga.

W tej formie Atung może bez problemu zmieniać własny kształt, a także tworzyć dowolne ilości wszelkich kruszców.

Atung jest najbardziej niestabilnym psychicznie ze wszystkich Opiekunów, niejednokrotnie udawało mu się przekonać wszystkich, że postradał zmysły, jednak w chwilach obłędy jest bezgranicznie lojalny Pierwszemu Strażnikowi.

Opiekunowie, a więc i Atung interweniowali w Wojnie Smoka i w Wojnie Ras (poprzez wypuszczenie na armie ludzi hord z Blaynor), zakończyli Spisek Khasiry oraz brali czynny udział po obu stronach konfliktu w trakcie Wojny Opiekunów.